16 grudnia 2023
III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE (17.12.2023)

1. Rozpoczynamy ostatni w tym roku tydzień Adwentu. Serdecznie zapraszam na tej „ostatniej prostej” na roraty, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:00. Zakończenie rorat odbędzie się w czwartek, piątek i sobotę w kolejnych miejscowościach. Bardzo proszę, aby dzieci w tych dniach przyniosły z sobą do kościoła niebieskie karty roratnie z wyklejonymi datami.

2. Przed nami bardzo ważny dzień: przedświąteczna spowiedź parafialna. Odbędzie się ona jutro – w poniedziałek, 18.12., a posługiwać w konfesjonałach będą zaproszeni księża z naszego dekanatu. Serdecznie zapraszam do skorzystania z tej okazji i przygotowania swojej duszy na spotkanie z Nowonarodzonym Bożym Dziecięciem. Do Wolini i Cecenowa zapraszam na godz. 18:00, a do Pobłocia na 18:30. Spowiadać będziemy do ostatniego penitenta, a zatem proszę, aby przyjść do kościoła na wyżej wyznaczone godziny.

3. W tym tygodniu odwiedzę chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną, a będzie to jutro – w poniedziałek, 18.12., od godz. 9:00. Nowych chorych proszę zgłaszać do dzisiejszego wieczoru.

4. Cały czas trwa adwentowa akcja „Paczuszka dla maluszka”. Przygotowujemy paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Serdecznie zatem zachęcam, aby przygotować taką paczuszkę, przynieść na plebanię albo do kościoła i położyć przed stopniami ołtarza. Wszystkie informacje dostępne są na naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam!

5. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej i Rycerze Kolumba rozprowadzają świece wigilijne Caritas (13 zł – mała, 23 zł – duża), kalendarze parafialne (15 zł) i opłatki na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Są one do nabycia codziennie po Mszach świętych oraz w biurze parafialnym. Wszelkie ofiary za opłatki i kalendarze przeznaczone będą na kolejne inwestycje remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za składane ofiary: Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu poproszę Was o przygotowanie świątecznego wystroju naszych kościołów. Bardzo proszę, aby pomogli w tym kandydaci do bierzmowania i rodziny dzieci pierwszokomunijnych z poszczególnych miejscowości. Strojenie wszystkich świątyń odbędzie się w piątek (22.12.) o godz. 18:00. Zapraszam do pomocy także innych chętnych parafian, za co z góry serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

7. Ze względu na trwające przedświąteczne spowiedzi w dekanacie i związaną z tym moją posługę w innych parafiach, w tym tygodniu wyjątkowo czwartkowej adoracji nie będzie.

8. Na naszej parafialnej stronie internetowej opublikowany został plan duszpasterskich odwiedzin kolędowych. W przypadku dostrzeżenia jakiegoś błędu, proszę o kontakt telefoniczny.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Mariolę Wolską i p. Angelikę Wilczyńską, w Pobłociu p. Mariannę Kaczmarek, p. Edytę Miotk i p. Danutę Konczalską, a w Wolini p. Irenę Marchewka i p. Bożenę Jaromij. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!

10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.

Ks. Karol Gierszewski