PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
16 grudnia 2023
III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE (17.12.2023)

 

 1. Rozpoczynamy ostatni w tym roku tydzień Adwentu. Serdecznie zapraszam na tej „ostatniej prostej” na roraty, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:00. Zakończenie rorat odbędzie się w czwartek, piątek i sobotę w kolejnych miejscowościach. Bardzo proszę, aby dzieci w tych dniach przyniosły z sobą do kościoła niebieskie karty roratnie z wyklejonymi datami.
   

 2. Przed nami bardzo ważny dzień: przedświąteczna spowiedź parafialna. Odbędzie się ona jutro – w poniedziałek, 18.12., a posługiwać w konfesjonałach będą zaproszeni księża z naszego dekanatu. Serdecznie zapraszam do skorzystania z tej okazji i przygotowania swojej duszy na spotkanie z Nowonarodzonym Bożym Dziecięciem. Do Wolini i Cecenowa zapraszam na godz. 18:00, a do Pobłocia na 18:30. Spowiadać będziemy do ostatniego penitenta, a zatem proszę, aby przyjść do kościoła na wyżej wyznaczone godziny.
   

 3. W tym tygodniu odwiedzę chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną, a będzie to jutro – w poniedziałek, 18.12., od godz. 9:00. Nowych chorych proszę zgłaszać do dzisiejszego wieczoru.
   

 4. Cały czas trwa adwentowa akcja „Paczuszka dla maluszka”. Przygotowujemy paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Serdecznie zatem zachęcam, aby przygotować taką paczuszkę, przynieść na plebanię albo do kościoła i położyć przed stopniami ołtarza. Wszystkie informacje dostępne są na naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam!
   

 5. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej i Rycerze Kolumba rozprowadzają świece wigilijne Caritas (13 zł – mała, 23 zł – duża), kalendarze parafialne (15 zł) i opłatki na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Są one do nabycia codziennie po Mszach świętych oraz w biurze parafialnym. Wszelkie ofiary za opłatki i kalendarze przeznaczone będą na kolejne inwestycje remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za składane ofiary: Bóg zapłać!
   

 6. W tym tygodniu poproszę Was o przygotowanie świątecznego wystroju naszych kościołów. Bardzo proszę, aby pomogli w tym kandydaci do bierzmowania i rodziny dzieci pierwszokomunijnych z poszczególnych miejscowości. Strojenie wszystkich świątyń odbędzie się w piątek (22.12.) o godz. 18:00. Zapraszam do pomocy także innych chętnych parafian, za co z góry serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
   

 7. Ze względu na trwające przedświąteczne spowiedzi w dekanacie i związaną z tym moją posługę w innych parafiach, w tym tygodniu wyjątkowo czwartkowej adoracji nie będzie.
   

 8. Na naszej parafialnej stronie internetowej opublikowany został plan duszpasterskich odwiedzin kolędowych. W przypadku dostrzeżenia jakiegoś błędu, proszę o kontakt telefoniczny.
   

 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Mariolę Wolską i p. Angelikę Wilczyńską, w Pobłociu p. Mariannę Kaczmarek, p. Edytę Miotk i p. Danutę Konczalską, a w Wolini p. Irenę Marchewka i p. Bożenę Jaromij. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne

Ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl