PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
13 stycznia 2024
II NIEDZIELA ZWYKŁA (14.01.2024)

 

 1. Trwają odwiedziny kolędowe, podczas których z radością zanoszę do Waszych domów Boże błogosławieństwo i razem z Wami modlę się. Kolędy zaczynają się w ciągu tygodnia o godz. 15:30, a w soboty o 10:30. Serdecznie proszę o podstawienie samochodu na 15 minut przed rozpoczęciem. Plan kolęd ze wszystkimi szczegółowymi informacjami dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii. Ofiary przekazane podczas kolędy przeznaczone będą na kolejne nasze parafialne inwestycje remontowe. Ofiary przekazywane ministrantom przeznaczone będą dla nich samych oraz na organizację wakacyjnego wyjazdu służby liturgicznej. Serdecznie dziękuję za wszystkie dotychczasowe kolędowe spotkania i przygotowane poczęstunki, a jednocześnie proszę, aby były one skromne. Cieszę się już na samo spotkanie z Wami przy wspólnym stole, który nie musi być suto zastawiony. Z nadzieją na miłe i owocne spotkania z góry za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”!
   

 2. W czasie trwania kolęd Msze święte w dni powszednie odprawiane są o godz. 9:00 z podziałem na miejscowości według dotychczasowego harmonogramu. Również w tym tygodniu nie będzie Mszy świętych w poniedziałek w Wolini i we wtorek w Pobłociu.
   

 3. Ze względu na trwające kolędy, nie będzie czwartkowej adoracji.
   

 4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary: „Bóg zapłać”!
   

 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Monikę Pruchnicką i p. Monikę Kullas, w Pobłociu p. Danutę Formela, p. Halinę Kozioł i p. Danutę Pruszkiewicz, a w Wolini p. Danutę Mańkowską i p. Edytę Graj. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 6. Jest do nabycia prasa katolicka: „Misje dzisiaj” (6 zł) i dla dzieci „Świat misyjny” (5 zł). Zachęcam do lektury!
   

 7. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Hincę (l. 92) z Cecenowa. Msze święte w jego intencji odbędą się w następującym porządku: • 21.02. o 17:00 w Cecenowie – od uczestników pogrzebu; • 18.05. o 17:00 w Cecenowie – od córki z rodziną; • 29.06. o 17:00 w Pobłociu – od wnuczki Marty z rodziną i wnuczki Julii. Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

Intencje mszalne i plan kolęd

ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
22 czerwca 2024
Siostry i Bracia, W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie
22 czerwca 2024
Trwa miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl