24 lutego 2024
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25.02.2024)
 1. Trwa Wielki Post. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne. Drogę Krzyżową odprawiamy wszędzie w łączności z Mszą świętą: w Wolini w czwartki o 17:00, w Cecenowie w piątki o 16:30 i w Pobłociu w piątki o 18:00. Podczas Mszy świętych po Drogach Krzyżowych zbieramy jałmużnę postną. Za udział w Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny. Dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania proszę, aby obecność na Drogach Krzyżowych potraktowały obowiązkowo. Gorzkie żale śpiewamy w każdą niedzielę podczas Mszy świętych.
   

 2. Dzisiaj po Mszach świętych, wychodząc z kościoła, można zaopatrzyć się w wielkopostną skarbonkę Caritas. Serdecznie zachęcam do podjęcia tego sposobu przekazania jałmużny postnej. Zebrane w tym roku środki przeznaczone będą na dożywianie seniorów i zawożenie do nich gorących obiadów do domów. Akcja wspiera niesamodzielnych i chorych seniorów. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli w Święto Miłosierdzia.
   

 3. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy piątek będziemy modlić się do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. w Pobłociu, a w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi. Bardzo proszę, aby ze spowiedzi pierwszopiątkowej skorzystać przed Mszami świętymi. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartkowego wieczoru.
   

 5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Adrian Grzybek (zam. w Cecenowie) i Joanna Łukawska (zam. w Lubocieniu – par. Śliwice) – zap. I. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami i uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 6. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Z kolei po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszki ofiar na rzecz misji. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
   

 7. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu poproszę o to kościele parafialnym p. Regine Janiszek i p. Joannę Banaszek, w Pobłociu p. Wioletę Czerwonka, p. Dorotę Pruchnicką i p. Małgorzatę Ferdynus, a w Wolini p. Teresę Barańską i p. Elżbietę Łangowską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 8. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 9. Plan peregrynacji na najbliższy tydzień (podana data oznacza dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (25.02.) – pp. Kamila i Tomasz Klawińscy,

 • poniedziałek (26.02.) – pp. Aleksandra i Tobiasz Kuźnia,

 • wtorek (27.02.) – p. Irena Kwiatkowska,

 • środa (28.02.) – p. Halina Wicińska,

 • czwartek (29.02.) – pp. Regina i Jan Śmigrowscy,

 • piątek (1.03.) – p. Beata Czechowicz,

 • sobota (2.03.) – pp. Wioletta i Stanisław Majsak.

 • niedziela (3.03.) – pp. Ilona i Krzysztof Oborscy.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

LAW & ORDER

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

Umów się już dziś.

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

13 kwietnia 2024
W imieniu Rycerzy Kolumba chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy dostarczyli załom na zbiórkę przeznaczoną
06 kwietnia 2024
Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez samego Pana Jezusa i przekazane

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl