PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
06 kwietnia 2024
II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (7.04.2024)
 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez samego Pana Jezusa i przekazane św. Faustynie. Po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszki na cele charytatywne, a po południu serdecznie wszystkich zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego do kościoła parafialnego na godz. 15:00. Za udział w dzisiejszym popołudniowym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
   

 2. W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego musiała zostać przeniesiona i odbędzie się jutro (w poniedziałek, 8.04.). Podczas Mszy świętej o godz. 17:00 w Wolini będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i w ten sposób wziąć w opiekę modlitewną jedno nienarodzone dziecko, którego życie zagrożone jest aborcją. Serdecznie zachęcam do przyjęcia Duchowej Adopcji, zwłaszcza w obecnych, tak niepewnych pod tym względem czasach.
   

 3. W tym tygodniu zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte ze zmianą tajemnic na godz. 17:00 do Wolini w poniedziałek, do Pobłocia we wtorek i do Cecenowa w środę.
   

 4. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 5. Kolekta inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 1656 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
   

 6. Rycerze Kolumba, w związku z ich statutową działalnością charytatywną, podjęli inicjatywę zbiórki złomu, z której dochód przeznaczony będzie dla potrzebujących osób. Złom można składać w Cecenowie przed bramą plebanii po lewej stronie do soboty, 13.04., do godz. 12:00 . Nawet najmniejsza ilość przekazanego złomu będzie pomocą dla tych, którzy takiej pomocy najbardziej potrzebują, a włączając się w to dzieło, realizujemy także przykazanie miłości bliźniego, do której zachęca nas sam Pan Jezus.
   

 7. Cały czas są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Odbędzie się ona w dniach 1-2 maja 2024 roku. Wyjazd zaplanowany jest w środę w godzinach porannych, a powrót w czwartek późnym wieczorem. W drodze powrotnej zatrzymanie w innym polskim sanktuarium Maryjnym. Koszt wyjazdu wynosi 250 zł/os. i obejmuje przejazd oraz nocleg w pokojach 2-osobowych z łazienką. Zapisywać się można osobiście w zakrystii po Mszach świętych lub w biurze parafialnym, a także telefonicznie. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli (14.04.). Jeszcze raz serdecznie zapraszam!
   

 8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Patryk Pikul z Pobłocia i Adrianna Łaś z Kęt (zap. I). Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Teresę Milewczyk i p. Monikę Kwidzińską, w Pobłociu panie Dorotę i Annę Grzegorczyk oraz p. Krystynę Fir, a w Wolini p. Zenobię Wejer i p. Annę Formela. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo i kolejny numer „Ziarenka”.
   

 11. Plan peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (podana data to dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 

 • niedziela (7.04.) – pp. Ewa Pawłowska i Jarosław Zięba,

 • poniedziałek (8.04.) – pp. Iwona i Jarosław Grzybowscy,

 • wtorek (9.04.) – pp. Agnieszka i Marek Góra,

 • środa (10.04.) – pp. Ewa i Leszek Oborscy,

 • czwartek (11.04.) – p. Krystyna Grzegorczyk,

 • piątek (12.04.) – pp. Dominika Zięba i Piotr Kopeć,

 • sobota (13.04.) – pp. Monika Kwidzińska i Sebastian Kopeć,

 • niedziela (14.04.) – pp. Teresa i Janusz Milewczyk.

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
18 maja 2024
Trwa maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii
11 maja 2024
W dniu dzisiejszym 18 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. Serdecznie

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl