09 grudnia 2023
II NIEDZIELA ADWENTU (10.12.2023)

 

 1. Za nami pierwszy tydzień adwentowego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w Boże Narodzenie oraz na końcu czasów. Zachęcam do uczestnictwa w roratach, powracając tym samym do tej pięknej tradycji. Roraty w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:00. Zapraszam na nie wszystkich parafian: od najmłodszych do najstarszych. Przynosimy ze sobą lampiony. Serdecznie zapraszam!
   

 2. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej i Rycerze Kolumba rozprowadzają świece wigilijne Caritas (13 zł – mała, 23 zł – duża), kalendarze parafialne (15 zł) i opłatki na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Są one do nabycia codziennie po Mszach świętych oraz w biurze parafialnym. Wszelkie ofiary za opłatki i kalendarze przeznaczone będą na kolejne inwestycje remontowe w naszej parafii.  Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!
   

 3. Zapraszam wszystkich parafian do ponownego włączenia się w adwentową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Przygotowujemy paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Serdecznie zatem zachęcam, aby przygotować taką paczuszkę, przynieść na plebanię albo do kościoła i położyć przed stopniami ołtarza. Akcja trwa do poniedziałku, 18.12 (dzień parafialnej spowiedzi przedświątecznej). Wszystkie informacje dostępne są na naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam!
   

 4. Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pobłociu serdecznie zaprasza na Kiermasz Świąteczny dn. 15 XII 2023 (piątek) na godz. 17:00 do sali WDK w Pobłociu. W świątecznym nastroju będzie można miło spędzić czas przy filiżance kawy lub herbaty. W programie: występy uczniów SP w Pobłociu, sprzedaż ciasta, sprzedaż bożonarodzeniowych ozdób, stroików, wianków itp. Dochód z kiermaszu zostanie w całości przeznaczony na rzecz Rady Rodziców przy SP w Pobłociu.
   

 5. Zapraszam na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w godz. 19:00-20:00.
   

 6. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (3,90 zł). Tematem numeru jest ważne zagadnienie „wspólnotowości”, której nowy program duszpasterski Kościoła katolickiego poświęca w tym roku dużo uwagi. Znajdziemy także rozmowę o sytuacji wojennej we wschodniej Ukrainie i o pomocy charytatywnej. Przeczytamy też, gdzie warto się wybrać w tym roku na jarmark bożonarodzeniowy, aby poczuć przedświąteczny klimat. Poza tym wiele interesujących felietonów i ciekawostek. Zachęcam do lektury!
   

 7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej, a po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszki na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
   

 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Judytę Klasa i p. Sylwię Krygier, w Pobłociu p. Anetę Formela, p. Elżbietę Mielewczyk i p. Katarzynę Bojk, a w Wolini p. Gabrielę Dawidowską i p. Agnieszkę Górską. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Anielę Relich (l. 87) z Cecenowa. Msze święte w intencji + Anieli odbędą się w następującym porządku: • 6.01.2024 o 12:10 w Wolini – od uczestników pogrzebu; • 23.02.2024 o 16:30 w Cecenowie – od pracowników SP w Pobłociu. Pożegnaliśmy także śp. Zbigniewa Röder (l. 66) z Wolini. Msze święte za + Zbigniewa odbędą się w Wolini następującym porządku: • 28.12. o 17:00 – od siostry Elżbiety i brata Ryszarda z rodzinami; • 25.01.2024 o 17:00 – od uczestników pogrzebu; • 29.01. o 17:00 – od Marii i Ryszarda Kwiatkowskich; • 4.02. o 12:10 – od córki Justyny z rodziną; • 25.02. o 12:10 – od córki Agnieszki z rodziną; • 7.03. o 17:00 – od Andrzeja Mydło z rodziną; • 11.04. o 17:00 – od Arkadiusza Kwiatkowskiego z rodziną. Naszych drogich zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu!
   

 10. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne

Ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

LAW & ORDER

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

Umów się już dziś.

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

24 lutego 2024
Trwa Wielki Post. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne. Drogę Krzyżową odprawiamy wszędzie w łączności z
17 lutego 2024
Rozpoczęliśmy Wielki Post. Serdecznie dziękuję za przygotowanie w naszych kościołach wielkopostnych dekoracji. Zapraszam na

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl