17 lutego 2024
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2024)
  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Serdecznie dziękuję za przygotowanie w naszych kościołach wielkopostnych dekoracji. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne. Drogę Krzyżową odprawiamy wszędzie w łączności z Mszą świętą: w Wolini w czwartki o 17:00, w Cecenowie w piątki o 16:30 i w Pobłociu w piątki o 18:00. Podczas Mszy świętych po Drogach Krzyżowych zbieramy jałmużnę postną. Za udział w Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny. Dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania proszę, aby obecność na Drogach Krzyżowych potraktowały obowiązkowo. Gorzkie żale śpiewamy w każdą niedzielę podczas Mszy świętych. Przypominam, że podczas Wielkiego Postu zakazane są huczne zabawy, tańce, dyskoteki itp., zarówno ich organizowanie, jak i udział w nich.

2. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszam zatem na Mszę świętą dla dzieci do Cecenowa na godz. 9:00 całe rodziny z dziećmi.

3. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.

4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Katarzyna i Dawid Hirth, zam. w Pobłociu (zap. II). Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami i uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.

5. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, kolekta za tydzień przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Serdecznie dziękuję za wszelkie składane ofiary i każdą formę wsparcia naszej parafii. Bóg zapłać!

6. W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska i prosi o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, wspiera młodzież, niepełnosprawnych oraz osoby starsze i chorych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy.

7. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Tematem numeru jest artykuł „Moc ran Chrystusa” prowadzący do refleksji o tym, że w ranach Zbawiciela mieści się moc uzdrowienia z chorób duchowych i cielesnych i że są one dowodem zwycięskiej miłości Jezusa do wszystkich ludzi. W artykule „Znaleźć to, co dobre” dowiemy się, gdzie szukać́ tego, co dobre, jak utrzymać́ to, co dobrze funkcjonuje i jak nie ulec propagandzie narzekania i zawodzenia. Zachęcam do lektury!

8. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Ewelinę Krajewską i p. Alicję Wilczyńską, w Pobłociu p. Danutę Pikul, p. Halinę Szwedowską i p. Kazimierę Czerwonka, a w Wolini p. Elżbietę Skwara i p. Monikę Cymer. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!

9. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.

10. Plan peregrynacji na najbliższy tydzień (podana data oznacza dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

• niedziela (18.02.) – p. Urszula Rzepka,

• poniedziałek (19.02.) – pp. Halina i Roman Miedzielec,

• wtorek (20.02.) – p. Urszula Wolska,

• środa (21.02.) – pp. Anna i Jacek Wicińscy,

• czwartek (22.02.) – pp. Judyta i Przemysław Klassa,

• piątek (23.02.) – p. Krzysztof Chojnowski,

• sobota (24.02.) – pp. Helena i Andrzej Wojciechowscy.

• niedziela (25.02.) – pp. Kamila i Tomasz Klawińscy

ks. Karol Gierszewski

04 maja 2024
Rozpoczął się maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej