PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
17 lutego 2024
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2024)
 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Serdecznie dziękuję za przygotowanie w naszych kościołach wielkopostnych dekoracji. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne. Drogę Krzyżową odprawiamy wszędzie w łączności z Mszą świętą: w Wolini w czwartki o 17:00, w Cecenowie w piątki o 16:30 i w Pobłociu w piątki o 18:00. Podczas Mszy świętych po Drogach Krzyżowych zbieramy jałmużnę postną. Za udział w Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny. Dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania proszę, aby obecność na Drogach Krzyżowych potraktowały obowiązkowo. Gorzkie żale śpiewamy w każdą niedzielę podczas Mszy świętych. Przypominam, że podczas Wielkiego Postu zakazane są huczne zabawy, tańce, dyskoteki itp., zarówno ich organizowanie, jak i udział w nich.
   

 2. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszam zatem na Mszę świętą dla dzieci do Cecenowa na godz. 9:00 całe rodziny z dziećmi.
   

 3. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św. do Cecenowa w czwartek w godz. 19:00-20:00.
   

 4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Katarzyna i Dawid Hirth, zam. w Pobłociu (zap. II). Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami i uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego duszpasterza.
   

 5. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, kolekta za tydzień przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Serdecznie dziękuję za wszelkie składane ofiary i każdą formę wsparcia naszej parafii. Bóg zapłać!
   

 6. W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska i prosi o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, wspiera młodzież, niepełnosprawnych oraz osoby starsze i chorych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy.
   

 7. Jest do nabycia najnowszy numer „Pielgrzyma” (4,50 zł). Tematem numeru jest artykuł „Moc ran Chrystusa” prowadzący do refleksji o tym, że w ranach Zbawiciela mieści się moc uzdrowienia z chorób duchowych i cielesnych i że są one dowodem zwycięskiej miłości Jezusa do wszystkich ludzi. W artykule „Znaleźć to, co dobre” dowiemy się, gdzie szukać́ tego, co dobre, jak utrzymać́ to, co dobrze funkcjonuje i jak nie ulec propagandzie narzekania i zawodzenia. Zachęcam do lektury!
   

 8. Dziękuję za posprzątanie naszych świątyń. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Ewelinę Krajewską i p. Alicję Wilczyńską, w Pobłociu p. Danutę Pikul, p. Halinę Szwedowską i p. Kazimierę Czerwonka, a w Wolini p. Elżbietę Skwara i p. Monikę Cymer. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 9. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

 10. Plan peregrynacji na najbliższy tydzień (podana data oznacza dzień odbioru Ikony od poprzedniej rodziny):

 • niedziela (18.02.) – p. Urszula Rzepka,

 • poniedziałek (19.02.) – pp. Halina i Roman Miedzielec,

 • wtorek (20.02.) – p. Urszula Wolska,

 • środa (21.02.) – pp. Anna i Jacek Wicińscy,

 • czwartek (22.02.) – pp. Judyta i Przemysław Klassa,

 • piątek (23.02.) – p. Krzysztof Chojnowski,

 • sobota (24.02.) – pp. Helena i Andrzej Wojciechowscy.

 • niedziela (25.02.) – pp. Kamila i Tomasz Klawińscy

 

Intencje mszalne

ks. Karol Gierszewski

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl