PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
02 grudnia 2023
I NIEDZIELA ADWENTU (3.12.2023)

 

 1. Rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego przygotowania na Boże Narodzenie oraz na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Zachęcam, by już teraz zaplanować sobie ten czas tak, aby móc uczestniczyć w roratach, powracając tym samym do pięknej tradycji związanej z oczekiwaniem i dobrym przygotowaniem się na święta Bożego Narodzenia. Roraty w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:00. Zapraszam na nie wszystkich parafian: od najmłodszych do najstarszych. Przynosimy ze sobą lampiony (te własnoręcznie wykonane zawsze są najpiękniejsze). Serdecznie zapraszam!
   

 2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie adwentowych wieńców w naszych kościołach. Bóg zapłać!
   

 3. Od dzisiaj przedstawiciele naszej Rady Parafialnej i Rycerze Kolumba tradycyjnie rozprowadzają świece wigilijne Caritas (13 zł – mała, 23 zł – duża), kalendarze parafialne (15 zł) i opłatki na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Do nabycia codziennie po Mszach świętych oraz w biurze parafialnym. Wszelkie ofiary za opłatki i kalendarze przeznaczone będą na kolejne inwestycje remontowe w naszej parafii.  Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!
   

 4. Zapraszam wszystkich parafian do włączenia się również w tym roku w adwentową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Jej adresatami są domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja, a także mamy w trudnej sytuacji życiowej, oczekujące narodzin dzieciątka oraz podopieczne organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Serdecznie zatem zachęcam, aby przygotować taką paczuszkę, przynieść na plebanię albo do kościoła i położyć przed stopniami ołtarza. Przygotowujemy paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Akcja trwa do poniedziałku, 18.12 (dzień parafialnej spowiedzi przedświątecznej). Wszystkie informacje dostępne są na naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam!
   

 5. Zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte w ich intencjach i zmianę tajemnic do Wolini w poniedziałek na 17:00, do Pobłocia we wtorek na 17:00 i do Cecenowa w środę na 17:00.
   

 6. Zapraszam na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w godz. 19:00-20:00.
   

 7. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta w tym dniu w Cecenowie o godz. 17:00.
   

 8. W najbliższą niedzielę (10.12.) zapraszam wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzinami na Mszę św. do Cecenowa. Poświęcone zostaną dzieciom medaliki.
   

 9. Jest do nabycia prasa katolicka: „Misje dzisiaj” (6 zł), dla dzieci „Świat misyjny” (5 zł) oraz czasopismo kobiet katolickich „List do pani” (7 zł). Zachęcam do lektury!
   

 10. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na nasze parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1410 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej, a po Mszach świętych odbywać się będzie zbiórka do puszki na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
   

 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Bożenę Ceynowa i p. Martynę Dobrosielską, w Pobłociu p. Katarzynę Chamerska, p. Iwonę Konecką i p. Teresę Wdowiak, a w Wolini p. Justynę Graczyk i p. Alicję Śmielak. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
   

 12. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.
   

Intencje mszalne
 

Ks. Karol Gierszewski

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie
21 lipca 2024
Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce obchody XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Z tej
13 lipca 2024
Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

 • Akt zgonu,

 • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

 • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

 

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO:

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane przez administratora danych osobowych, którym jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cecenowie, z siedzibą w Cecenowie 26, 76-220 Główczyce, reprezentowana przez proboszcza ks. Karola Gierszewskiego.

2. Pani/Pana dane zbierane są dla realizacji zadań i celów Kościoła.

3. Podstawą zbierania danych jest prawo kanoniczne.

4. W diecezji pelplińskiej ustanowiony został Inspektor Ochrony Danych - e-mail: iod@diecezja-pelplin.pl

5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia – z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby.

6. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego od-biorcy krajowego lub zagranicznego, dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

7. W przypadku niewłaściwego przetwarzania danych ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl