02 grudnia 2023
I NIEDZIELA ADWENTU (3.12.2023)

1. Rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego przygotowania na Boże Narodzenie oraz na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Zachęcam, by już teraz zaplanować sobie ten czas tak, aby móc uczestniczyć w roratach, powracając tym samym do pięknej tradycji związanej z oczekiwaniem i dobrym przygotowaniem się na święta Bożego Narodzenia. Roraty w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:00. Zapraszam na nie wszystkich parafian: od najmłodszych do najstarszych. Przynosimy ze sobą lampiony (te własnoręcznie wykonane zawsze są najpiękniejsze). Serdecznie zapraszam!

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie adwentowych wieńców w naszych kościołach. Bóg zapłać!

3. Od dzisiaj przedstawiciele naszej Rady Parafialnej i Rycerze Kolumba tradycyjnie rozprowadzają świece wigilijne Caritas (13 zł – mała, 23 zł – duża), kalendarze parafialne (15 zł) i opłatki na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Do nabycia codziennie po Mszach świętych oraz w biurze parafialnym. Wszelkie ofiary za opłatki i kalendarze przeznaczone będą na kolejne inwestycje remontowe w naszej parafii.  Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

4. Zapraszam wszystkich parafian do włączenia się również w tym roku w adwentową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Jej adresatami są domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja, a także mamy w trudnej sytuacji życiowej, oczekujące narodzin dzieciątka oraz podopieczne organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Serdecznie zatem zachęcam, aby przygotować taką paczuszkę, przynieść na plebanię albo do kościoła i położyć przed stopniami ołtarza. Przygotowujemy paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Akcja trwa do poniedziałku, 18.12 (dzień parafialnej spowiedzi przedświątecznej). Wszystkie informacje dostępne są na naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam!

5. Zapraszam wszystkie Matki Różańcowe na Msze święte w ich intencjach i zmianę tajemnic do Wolini w poniedziałek na 17:00, do Pobłocia we wtorek na 17:00 i do Cecenowa w środę na 17:00.

6. Zapraszam na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do Cecenowa w godz. 19:00-20:00.

7. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta w tym dniu w Cecenowie o godz. 17:00.

8. W najbliższą niedzielę (10.12.) zapraszam wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzinami na Mszę św. do Cecenowa. Poświęcone zostaną dzieciom medaliki.

9. Jest do nabycia prasa katolicka: „Misje dzisiaj” (6 zł), dla dzieci „Świat misyjny” (5 zł) oraz czasopismo kobiet katolickich „List do pani” (7 zł). Zachęcam do lektury!

10. Kolekta w minioną niedzielę przeznaczona była na nasze parafialne inwestycje. Zebraliśmy 1410 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej, a po Mszach świętych odbywać się będzie zbiórka do puszki na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i kościołów filialnych. W tym tygodniu poproszę o to w kościele parafialnym p. Bożenę Ceynowa i p. Martynę Dobrosielską, w Pobłociu p. Katarzynę Chamerska, p. Iwonę Konecką i p. Teresę Wdowiak, a w Wolini p. Justynę Graczyk i p. Alicję Śmielak. Dziękuję serdecznie za troskę o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!

12. Po Mszy świętej zapraszam do stopni ołtarza dzieci po błogosławieństwo oraz po kolejny numer „ziarenka”, a dzieci komunijne po kolejną kartę pracy z rodzicami.

Ks. Karol Gierszewski