Copyright by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Cecenowie

POGRZEB KATOLICKI W NASZEJ PARAFII

 

1. Msza święta pogrzebowa w naszej parafii odbywa się w miejscowości zamieszkania zmarłego/-ej (chyba że rodzina zdecyduje inaczej).

 

2. Piękną tradycją, a przede wszystkim skuteczną pomocą dla dusz czyśćcowych, jest modlitwa różańcowa za zmarłych w dniach poprzedzających pogrzeb. Dlatego warto, aby najbliższa rodzina zatroszczyła się o zorganizowanie odmawiania różańca za osobę zmarłą.

 

3. Wymagane dokumenty:

  • Akt zgonu,

  • Zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu,

  • Zgoda parafii miejsca zamieszkania zmarłego na pogrzeb w innej parafii

 

4. W dniu pogrzebu należy zgłosić się do grającego na pogrzebie organisty, aby bezpośrednio u niego (niej) uregulować należność.

 

5.  Jeżeli ciało zmarłego (zmarłej) zostaje poddane kremacji, warto zatroszczyć się, aby przed jej dokonaniem poprosić kapłana o wspólną modlitwę nad ciałem zmarłego (zmarłej).

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

20 listopada 2021
To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja
07 listopada 2021
W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania

Konsultacje i audyty z udziałem najlepszych specjalistów

strategia zarządzania ryzykiem w każdej branży.

Umów się już dziś.

 

Zadzwoń:

59 811 65 69

+48 604 145 958

LAW & ORDER

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie

WESPRZYJ REMONT KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

W niedzielę, 17 października 2021, w kościele w Pobłociu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Pobłociu wraz ze swoimi nauczycielami przedstawili montaż słowno-muzyczny z okazji XXI Dnia Papieskiego, obchodzonego tydzień wcześniej. Uczniowie m.in. wcielili się w niektóre postacie biblijne, które w swoim życiu usłyszały od Boga pokrzepiające "Nie lękaj się". W międzyczasie można było wsłuchać się w piękne teksty poetyckie św. Jana Pawła II z różnych okresów Jego życia, wykonane przez nauczycielki ze szkoły w Pobłociu. Całość została spięta narracyjnym wstępem i zakończeniem oraz ubogacona śpiewem medytacyjnych pieśni. Na koniec wszyscy zgromadzeni w kościele wspólnie odśpiewali "Barkę", a całość zakończyła się podziękowaniami Pani Dyrektor Małgorzaty Pochodaj i błogosławieństwem Księdza Proboszcza.

Wychodząc z kościoła każdy mógł zaopatrzyć się w pyszne domowe wypieki przygotowane przez Radę Rodziców Szkoły w Pobłociu.

DZIEŃ PAPIESKI (fotorelacja)
19 października 2021

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Cecenowie