W sobotę, 25 września 2021 roku, w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, dwóch z grona ministrantów naszej parafii, otrzymało z rąk Księdza Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja, posługę ceremoniarzy. Krystian Kitowski i Michał Pochodaj, bo o nich mowa, rozpoczęli w Pelplinie kurs na ceremoniarza jeszcze w sierpniu. Uczestniczyli w trzech zjazdach, podczas których sumiennie zgłębiali tajniki liturgii, a także mieli okazję do pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem i stworzenia wspólnoty z pozostałymi 80 ministrantami, którzy także uczestniczyli w kursie. Po tak intensywnych przygotowaniach i pomyślnym zdaniu egzaminów - teoretycznego i praktycznego, zostali włączeni do grona ceremoniarzy naszej diecezji. Krystianowi i Michałowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i satysfakcji z pełnienia nowej funkcji przy ołtarzu. Poniżej kilka zdjęć z sobotniej uroczystości w pelplińskiej katedrze (zdj. Radio Głos).

CEREMONIARZE W NASZEJ PARAFII
26 września 2021