03 stycznia 2022
25 grudnia 2021
Kochani Parafianie! W związku z wciąż wysokimi liczbami zakażeń i zgonów wywołanych przez panujący

Po powrocie z Mszy świętej "kolędowej" warto postarać się o to, aby rodzina zgromadziła się na wspólnej modlitwie. Po uczynieniu znaku Krzyża można użyć poniższej modlitwy:

Módlmy się.
Błogosławiony jesteś, Wszechmogący Boże.
Ty zechciałeś, aby Twój Syn Jezus Chrystus
narodził się w Betlejem z Maryi Dziewicy
i stał się Emmanuelem – Bogiem z nami.
Dziękujemy Ci za Twoją obecność wśród nas
w ubiegłym roku,
zwłaszcza w chwilach trudnych.
Boże, nasz Ojcze, prosimy Cię
nawiedź nasz dom
i oddal od nas wszelkie wrogie zasadzki.
Niech przebywają w nim
Twoi święci aniołowie i strzegą w pokoju
wszystkich tutaj mieszkających,
a Twoje błogosławieństwo
niech nam zawsze towarzyszy.
Przez Chrystusa, Pana naszego.
Amen.

Po modlitwie wszyscy odmawiają "Ojcze nasz", można także dołączyć modlitwę za zmarłych członków rodziny, a następnie głowa rodziny może pokropić mieszkanie wodą święconą, po czym można wspólnie odmówić np. Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec, Litanię do św. Józefa lub inną modlitwę.

MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA RODZINY
03 stycznia 2022